Субота, 23 січня 2021

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
Задля безпеки школярів
     svitofor   Вулиця Шевченка в Міжгір’ї – частина автомобільної дороги загального користування державного значення Долина-Хуст. Щоб дорожній рух,особливо біля школи,був безпечним-необхідно було встановити світлофор.
       Батьки, дирекція школи, вчителі неодноразово порушували це питання перед органом місцевого самоврядування,у компетенції якого було його вирішення.Однак із-за ряду,як об’єктивних так і суб’єктивних причин,встановлення світлофора відтягувалося з року на рік. І ось нарешті з ініціативи селищного голови Віталія Цімботи та за порозуміння і підтримки нової влади –губернатора області Олександра Петрова (який, до речі, особисто відвідав Міжгір’я) та очільника автомобільних доріг у Закарпатській області Бориса Воловика днями світлофор біля Міжгірської ЗОШ №1 запрацював.
            Його встановлено за рахунок коштів Державного фонду під час проведення поточного ремонту службою автомобільних доріг у Закарпатській області та підрядною організацєю ТОВ «ПБС» і підключено до вуличної мережі.

 Орган місцевого самоврядування, жителі селища висловлюють щиру вдячність губернатору області О. Петрову та директору автомобільних доріг у Закарпатській області Б. Воловику за встановлення світлофора у Міжгір’ї, що дасть можливість убезпечити рух учнівської молоді та громадськості селища.  

Наш кор.

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Комунальне підприємство Міжгірської селищної ради «Чисте Міжгір’я» здійснює прибирання вулиць та вивезення безпечних твердих побутових відходів на території смт. Міжгір’я . Відповідно, контейнери для сміття, урни, сміттєві баки, що розміщені у райцентрі,  призначені для викидання (складування) безпечних відходів.   

Змушені наголосити, що в умовах пандемії використані рукавички, захисні маски є потенційно небезпечними (є інфікованими чи потенційно інфікованими ) відходами. 

З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, через вищезазначені використані засоби індивідуального захисту, просимо населення 

НЕ ВИКИДАТИ У ЄМНОСТІ ДЛЯ СМІТТЯ, КОНТЕЙНЕРИ, УРНИ, СМІТТЄВІ БАКИ: ВИКОРИСТАНІ РУКАВИЧКИ, ЗАХИСНІ МАСКИ  та інші відходи, що мали, чи могли мати  контакт з  біологічними середовищами інфікованого матеріалу.

Адміністрація КП МСР  "Чисте Міжгяр’я"

 

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Варто пам’ятати, що картоплю треба копати за сухої погоди, коли бульби досягнуть повної фізіологічної стиглості: бадилля починає засихати, а шкірочка грубішає та перестає злущуватися. Урожай, зібраний у цей час, містить максимальну кількість сухої речовини та вітамінів, а тому краще зберігатиметься.

Проте в окремих випадках, коли ділянку засаджено сумішшю сортів з різними строками достигання або внесено надмірні дози азотних добрив чи свіжого гною, бадилля не висихає аж до настання строку збирання. У такому разі потрібно за 5-7 днів до збору скосити його, залишивши стерню заввишки 7-10 см. Якщо картопля була ушкоджена фітофторозом і бадилля засохло, його скошують за 7-12 днів до збору врожаю, виносять з ділянки і спалюють. Завдяки цьому картопля швидше достигає, припиняється доступ інфекції з хворих стебел, що може стати причиною загнивання під час зберігання.

Пам’ятайте, зволікання зі збором картоплі впливає на врожайність, оскільки зростає ураженість бульб хворобами (гнилями) та шкідниками.

Якщо спеціально відведеної ділянки для вирощування насіннєвого матеріалу немає, і ще в період цвітіння господар позначив добре розвинуті кущі з властивими сортові ознаками, першими викопують саме ці рослини. З них відбирають здорові бульби діаметром 50-60 мм, з характерними для цього соту забарвленням шкірочки та формою, а хворі, травмовані та ушкоджені хворобами чи гризунами – вибраковують.

Відібрану на насіння картоплю протягом 10-12 днів озеленюють просто неба, або під навісами чи в затінку дерев, щоб не було сонячних опіків. Її розкладають шаром в одну-дві картоплини і періодично перевертають, аби світло потрапляло з усіх боків. В озеленених картоплинах утворюється речовина, яка підвищує стійкість до хвороб та поліпшує насіннєві якості. Проте таку картоплю ні в якому разі не можна ні вживати в їжу, ні давати худобі.

Після заготівлі садивного матеріалу варто почати викопувати врожай на всій ділянці – спочатку ранньостиглі, потім середні, а наостанок – пізньостиглі сорти. Копають обережно, щоб не пошкодити шкірочку, оскільки це значно збільшить втрати.

Викопану картоплю в суху погоду розкладають для просушування на 3-6 годин тонким шаром на окремо вибраній ділянці. Але не варто ризикувати і залишати картоплю на ніч, щоб її не намочив дощ.

Просушений матеріал сортують здебільшого на три частини: великі - для споживання, середні – на насіння, дрібні, пошкоджені при збиранні або шкідниками та хворобами – на корм худобі.

Якщо доводиться копати у складних погодних умовах і немає можливості просушити картоплю, її складають у невисокі бурти або купи, укривають мішками, матами або соломою. Щоб вберегти урожай від сонячного світла та низьких температур, його витримують таким чином протягом 3-4 тижнів. Цей період називається лікувальним – картопля добре просихає, очищується від налиплої землі, у неї грубішає шкірочка, загоюються травми.

Лікувальний період необхідний для всього урожаю, навіть для того, який просушили і перебрали. Після цього картоплю остаточно перебирають, сортують і закладають на тривале зберігання. У сховищах, де картоплю тримають упродовж багатьох років, накопичуються збудники інфекційних захворювань та шкідники, тому за 3-4 тижні до закладання сховище очищують від сміття, землі та залишків минулого врожаю, просушують дерев'яні конструкції, ремонтують засіки, забивають дірки, через які можуть пролізти гризуни, і дезінфікують.

Стіни і стелю білять гашеним вапном – 2.5 кг на відро води, додавши 30г залізного купоросу або 50-100 г формаліну, та обприскують 2%-ним розчином цього препарату. Після дезінфекції сховище щільно зачиняють на 48 годин, а потім добре провітрюють.

Харчові й товарні якості картоплі залежать від умов зберігання. Наприклад, якщо врожай зберігався в теплих підвалах за температури вище 10-15°С, необладнаних припливно-витяжною вентиляцією, він через кілька місяців починає в’янути, проростати та втрачає смак. Тому така картопля непридатна на насіння.

Варто пам’ятати, що зберігаючи картоплю, особливо у малопристосованих сховищах, слід щоденно перевіряти не тільки температуру повітря (вона має бути в межах 3-5°С), а й переглядати, чи не з'явилися вогнища загнивання. Якщо ви виявили загнивання, картоплю переберіть та добре просушіть.

 

 

Державний інспектор ГУ Держпродспоживслужби                        Блецкан І.М.

в Закарпатській області

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

IMG-59e9f265acc2ce2e1b18dcbaab5d0a0f-VСьогодні громада УГКЦ  прощалася з Владикою Міланом Шашіком, правлячим єпископом  Мукачівської греко-католицької єпархії.

Жителі міжгірської громади  з великим сумом сприйняли звістку  про передчасну смерть  преосвященнійшого Владики, який неодноразово відвідував наш край і з великою любов’ю і повагою зустрічався з мешканцями краю.

Вірники міжгірської громади  глибоко сумують, щиро співчувають рідним і висловлюють вдячність  покійному  за добро, яке Владика звершив  у своєму житті.

Нехай земля буде Йому пухом, а Всевишній  прийме душу в Бозі і дарує вічний спокій.

Жителі міжгірської громади

asociat

Меню користувача

Районні видання

ufptnf2

online2

Міжгір’я в ретро

007

Соціальний проект

Міжгір’я спортивне

emblem mini

Фан зона ФК "ВЕРХОВИНА"

Календар подій

Січень 2021
23
Субота
10:11
mobile