Субота, 25 вересня 2021

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

підписанняЦими днями делегація у складі міжгірського селищного голови Віталія Цімботи, заступника голови районної ради Івана Костя, начальника Міжгірського  відділення нацполіції Віталія Жаби, голови села Пилипець Василя Готри та головного редактора райгазети “Верховина” Івана Суботи відвідала чеське містечко Нове Место на Мораве, щоб підписати угоду про співдружність і співпрацю.

У ході триденної робочої поїздки мер Нового Места на Мораве Михал Шмарда ознайомив нашу делегацію з особливостями управління, територіального устрою, розповів про формування місцевого бюджету, функціонування медичних та освітніх закладів, поліції тощо. Було організовано й багато цікавих заходів, за яких міжгірці ознайомилися з автентичною культурою Моравії, а під час екскурсій відвідати визначні місця краю. На знак встановлення товариських відносин наші делегати спільно з чеськими друзями посадили липу, яка є символом Нового Места на Мораві.

Дане чеське містечко не просто так стало побратимом нашого Міжгір’я. Багато спільних рис притаманні обом селищам: населення приблизно однакове за кількістю, по десть з гаком тисяч жителів; край Вісочіна, на території якого знаходиться Нове Место,  – один в один своєю гірською місцевістю нагадує Міжгірщину; активно розвивається туристична сфера, зокрема, зимового відпочинку. До речі, гордістю жителів є арена “Височіна”, де щороку відбуваються етапи Кубків світу та Європи, а у 2013 р. на базі спорткомплексу проводився чемпіонат світу з біатлону. Погодьтеся, на Міжгірщині подібний комплекс був би не зайвим, більше того, для його будівництва є всі необхідні природні умови, тому і в цьому напрямку можна співпрацювати з чеськими колегами.

Варто відзначити, що даний візит до Чеської Республіки відбувся за сприяння одного із засновників благодійного фонду “Віза”, його директора Володимира Чубірка, який теж приєднався до робочої поїздки нашої делегації. Благодійний фонд “Віза” був створений з метою надання підтримки партнерству, укладеному між краєм Височіна і Закарпатською областю, перш за все у формі реалізації спільних проектів і діяльності. Тому досвід Володимира Володимировича у даній сфері теж пригодиться міжгірцям за подальшої співпраці з чехами.

Підписання подібних угод є яскравим прикладом активної роботи керівництва нашого селища у напрямку встановлення прямих зовнішньополітичних відносин на рівні самоврядних одиниць країн ЄС. Це означає, що від сьогодні Міжгір’я відкриває для себе ще один шлях для обміну та перейняття європейського досвіду у сферах управління, соціально-економічному напрямку, культури, медицини, функціонування правоохоронної системи. Більше того, у рамках державної реформи місцевого самоврядування, яка передбачає створення територіальних громад, досвід чеських колег, де подібна система управління вже давно функціонує, є просто безцінним.

Тож вітаємо Міжгір’я з появою ще одного побратима (нагадаємо, що першим його містом-побратимом стало Коженіце, Польща)  і сподіваємося, що дружба між нашими селищами принесе обопільну користь і позитивно вплине на їх розвиток.

Прес-служба Міжгірської селищної ради.

asociat

Меню користувача

Районні видання

ufptnf2

online2

Міжгір’я в ретро

007

Соціальний проект

Міжгір’я спортивне

emblem mini

Фан зона ФК "ВЕРХОВИНА"

Календар подій

Сентябрь 2021
25
Субота
08:46
mobile