Вівторок, 07 липня 2020

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Їх можна придбати у КП «Чисте Міжгір’я

Питання  забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища, зокрема,  в організації системного поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є одним з найважливіших пріоритетів Міжгірської селищної ради, - каже її голова Віталій Цімбота. Саме тому орган місцевого самоврядування робить дієві кроки з покращення  вивезення сміття та благоустрою нашого селища.

Як ми уже інформували,першим кроком було створення нової комунальної структури при селищній раді – комунального підприємства «Чисте Міжгір’я». Ми провели з населенням роз’яснювальну роботу щодо необхідності на території селищної ради такого підприємства і закликали  домовласників та підприємців до укладання договорів з КП «Чисте Міжгір’я» на вивезення ТПВ. Приємно, що основна частина населення з розумінням віднеслись до нововведення і на сьогоднішній день з нами співпрацюють понад 700 домовласників. Більш складна ситуація з окремими  підприємцями, котрі принципово ухиляються від укладання договору з КП, мотивуючи тим, що самі впораються з сміттєвою проблемою. Але вони забувають, що Закон України «Про відходи» поширюється на всіх громадян, незалежно від статусу та форми власності. А відсутність такого документа  є грубим порушенням вимог  щодо поводження з відходами та Правил благоустрою,  утримання територій  в селищі і тягне  за собою адміністративну відповідальність (штрафні санкції).

Як ми уже повідомляли, з 1 квітня  працівниками нашого підприємства разом з дільничним  інспектором  будуть проводитися рейдові перевірки  з контролю за виконанням  правил благоустрою, на порушників складатимуться акти та притягатимуть їх до адміністративної відповідальності.

Наступний дієвий крок органу місцевого самоврядування – виділення коштів КП «Чисте Міжгір’я»  на придбання індивідуальних контейнерів для ТПВ. Перша партія ємностей  у кількості 100 штук уже є  в комунальному підприємстві. Контейнери, ємністю 120 л,  – німецького виробництва, їх якість значно перевищує вітчизняного виробника. Реалізовуються домовласникам за ціною собівартості – 820 грн. Дехто може заперечити, що в інтернет-магазинах  чи в  епіцентрах області  можна їх купити дешевше. Знову ж таки, різниця в ціні невелика, але якість  європейська, що слугуватиме значно довше, ніж вітчизняні контейнери. Та й доставка до Міжгір’я – додаткові кошти.

Дехто цікавиться, чому контейнери для сміття КП не виділяє безкоштовно? Зауваження слушне. Але ви мусите зрозуміти, що наше підприємство  лише розпочало роботу і поки що  існує на дотаціях селищної ради. Як бачите, коштів бракує не лише на контейнери, а й закупівлю  спецтранспорту для вивезення сміття.  За вилучені кошти з першої партії індивідуальних контейнерів, придбаємо  нові  баки для сміття.

Мета таких дієвих кроків  МІжгірської селищної ради, як каже її голова Віталій Цімбота, -  підвищити рівень комфортності покращити санітарно-епідеміологічний стан селища, стимулювати розвиток культури  поводження населення з побутовими відходами. А працювати, погодьтеся, є над чим.  Сьогодні проїхавшись центром селища, окремими вулицями побачили купи розкиданого сміття. А це вже людський фактор. І не винне в цьому комунальне підприємство, що ваші  поліетиленові мішки порозривали собаки і розтягнули сміття вздовж вулиці. Конкретний приклад – вулиця Суворова, що веде до Синевира. Господарі  виносять від своїх обійсть  пакунки з сміттям просто на центральну  вулицю і, що характерно, не  згідно з графіком вивезення.  Картина не втішна. Псують естетику вулиці і мішки з сміттям, розвішані  на заборах. А щоб цього всього уникнути, треба придбати індивідуальний  закритий контейнер для ТПВ.  Кожен господар впродовж тижня накопичує сміття, а у визначений день, згідно з графіком, його забирає  комунальна служба.

Приємно, що вже є перші покупці, які зреагували на наші новшества і придбали для себе контейнери. Щире спасибі їм за розуміння, вболівання за чистоту і порядок на своїх вулицях, збереження екологічного благополуччя довкілля.

Шановні жителі нашого мальовничого селища! Ми сподіваємося на взаєморозуміння і співпрацю. Бо лише так ми зможемо навести порядок в селищі, зберегти його екологію, позбутися засмічених річок і потоків, прибережних смуг. Пам’ятайте, ми живемо в туристичному краї. Тож нехай його чистота  буде візитівкою Верховини.

smittya1

smitnyky

asociat

Меню користувача

Районні видання

ufptnf2

online2

Міжгір’я в ретро

007

Соціальний проект

Міжгір’я спортивне

emblem mini

Фан зона ФК "ВЕРХОВИНА"

Календар подій

Июль 2020
7
Вівторок
06:39
mobile