П'ятниця, 14 травня 2021

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

DityStudy01На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» всім освітнім закладам рекомендовано налагодити можливість отримувати освіту та спілкуватись з педагогами за допомогою дистанційних технологій. В тому числі, Міністерство освіти і науки України встановлено, що впродовж робочого часу, визначеного графіка, працівники зобов’язані, серед іншого, викладати матеріал під час Skype-конференцій, Zoom-конференцій, спілкування у групі по Viber (вайберу), WhatsApp (вотсапу), через електронну пошту, надсилати опитувальники для батьків тощо.

Уповноважений висловлює свою підтримку вказаним ініціативам, спрямованим на забезпечення права дітей на отримання освіти, що, безумовно, є надзвичайно важливим в поточних складних умовах, в яких перебуває наше суспільство.

Проте, варто звернути увагу, що перехід на дистанційне навчання майже в повному обсязі позбавив права на отримання освіти дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Зокрема, наразі не мають доступу до навчання діти з сімей, де відсутні необхідні технічні засоби (смартфони, комп’ютери), діти з сільської місцевості, де відсутнє необхідне покриття мережі інтернет, або батьки яких не мають достатніх знань, щоб підключити їх до програм, на платформах яких забезпечується проведення онлайн-уроків.

Можливість переглядати окремі уроки по телебаченню, на жаль, не передбачає зворотнього зв’язку між вчителем та учнем, не дозволяє контролювати рівень засвоєння знань.

Уповноважений зазначає, що такі обмеження є дискримінаційними за ознакою матеріального становища. Окрім того, вони можуть спричинити ще більше розрізнення між учнями після закінчення карантину, коли, повернувшись до навчальних закладів, рівень опрацювання навчальної програми з різних предметів учнів із малозабезпечених сімей буде порівняно нижчим.

З метою забезпечення права на освіту кожної дитини, Уповноважений звернулася до в.о. Міністра освіти і науки України з проханням здійснити оцінку поточної ситуації та вжити всіх можливих заходів з метою забезпечення доступності освіти для учнів, сім’ї яких перебувають в складних життєвих обставинах.

asociat

Меню користувача

Районні видання

ufptnf2

online2

Міжгір’я в ретро

007

Соціальний проект

Міжгір’я спортивне

emblem mini

Фан зона ФК "ВЕРХОВИНА"

Календар подій

Май 2021
15
Субота
02:30
mobile